Oferta dla samorządów

Eko samorządy

budynki użyteczności publicznej baterie fotowoltaiczneSamorządy także mogą korzystać z odnawialnych źródeł energii. Budynki użyteczności publicznej takie jak urzędy, szkoły i świetlice w niektórych gminach w Polsce są już zasilane przez instalacje fotowoltaiczne. Ciepło dostarczane jest za pomocą pomp ciepła, a ulice oświetlone lampami solarnymi led. Edukacja ekologiczna płynie z góry, poprzez dobre praktyki w najbliższym otoczeniu. Jeżeli ekologia idzie w parze z oszczędnościami to jest to solidny argument dla samorządowców i lokalnej społeczności. FW Instal współpracuje z samorządami w sposób kompleksowy. Rozpoczynając od koncepcji, poprzez wdrażanie poszczególnych etapów, na wykonaniu i uruchomieniu udanych inwestycji kończąc. W efekcie otrzymujemy ekologiczne rozwiązanie, które przyczynia się do oszczędzania pieniędzy publicznych.

 

Finansowanie - Programy dla samorządów

pomoc fotowoltaiczna dla rolnikówSamorządy tak jak osoby fizyczne lub firmy mogą liczyć na dofinansowania realizowane ze środków unijnych jak i krajowych. Podstawową instytucją wdrażającą eko dofinansowania jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Samorządy mogą się zgłaszać do niego bezpośrednio lub poprzez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska w zależności od programu. Istnieją także działania realizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa takie jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Samorządy mogą także wspomagać swoich mieszkańców poprzez zgłoszenie chęci przystąpienia tak jak w przypadku programu "Prosument". Mogą także w ramach programu PROW przekazywać mikroinstalacje mieszkańcom na zasadzie użyczenia korzystająć z 90% dotacji.

 

 

Przygotowanie wniosków o dofinansowanie

lampy solarne i hybrydoweW naszym zespole znajdują się osoby doświadczone w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć pro-ekologicznych. Nasi specjaliści spełniają wszystkie wymagania stawiane wykonawcom i projektantom inwestycji w odnawialne źródła energii. Współpracujemy z dostawcami krajowymi i zagranicznymi takich produktów jak: systemy fotowoltaiczne, powietrzne i gruntowe pompy ciepła, lampy solarne led oraz lampy hybrydowe. Te składniki sprawiają że począwszy od projektu poprzez przygotowanie wniosku aż do realizacji inwestycji macie Państwo solidnego partnera w swoich przedsięwzięciach. Zachęcany do postawy proekologicznej w gminach

Zapraszamy do kontaktu