• Moduły fotowoltaiczne LG Solar

  Koreański koncern LG od dawna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Do szerokiego zakresu oferowanych produktów dołączyły także moduły fotowoltaiczne w technologi monokrystalicznej. Producent oferuje fotowoltaikę w segmencie super premium. Sprawdźmy czy warto zaufać zapewnieniom, że moduły fotowoltaiczne LG cechują się nadzwyczajnymi zaletami. Przyjrzymy się modelom NeON2 i NeON2 Bifacial oraz NeONR także w wersjach Black i Prime.

  Dlaczego warto wybrać moduły z rodziny LG NEON?

  Technologia: Laboratoria firmy LG opracowały autorską technologie budowy ogniw słonecznych. W produktach NeON2 nazwa się ona CELLO i charakteryzuje się umieszczeniem 12 cieniutkich szynoprzewodów na górnej warstwie ogniwa.

  budowa ogniwa LG Neon2

  W nowym produkcie NeON R ogniwa wykonane są w technologii BACK CONTACT czyli wszystkie połączenia schowane są pod spód ogniwa.

  ogniwo w modułach fotowoltaicznych NeonR

  Firma wprowadziła także ogniwa dwustronne w technologii BiFacial, które absorbują promienie słoneczne i generują energię nawet tylną stroną modułu

  obrazek ogniwa solarnego bifacial

  Uzyski: Staranne wykonanie modułów fotowoltaicznych wszystkich grup produktowych oraz zastosowane w nich technologie dają podstawy sądzić, że użycie komponentów firmy LG Solar zaowocuje uzyskaniem solidnych wyników z generacji energii słonecznej. Niższa degradacja ogniw na przestrzeni czasu oraz bardzo dobre współczynniki temperaturowe dają efekty w postaci większych uzysków w okresie użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Wykres przedstawiający prace paneli fotowoltaicznych LG w ciągu pracy.

  Rankingi: Panele fotowoltaiczne marki LG już od kilku lat utrzymują swoją wysoką pozycje w rankingach wydajności i niezawodności.

  Ranking wydajności modułow fotowoltaicznych 2021

  Wygląd: Oprócz jakości wykonania i technologii, firma chce przekonać potencjalnych klientów estetyką swoich produktów. Standardowe wersje NeON2 i NeONR cechują się stonowanym, eleganckim wyglądem. Moduły produkowane są także w wersji Full Black (NeON2 Black i NeONR Prime) czyli całe czarne. Wykonanie takie nadaje budynkom nowoczesnego wyglądu oraz harmonizuje fotowoltaikę z otoczeniem.

  Gwarancja: Koreański producent, jak przystało na markę Premium, oferuje wydłużoną gwarancje produktową do 25 lat, jak również gwarancje na wydajność po 25 latach na wysokim poziomie 90,08% mocy znamionowej.

  Wykres gwaracji na przestrzeni lat

  Panele fotowoltaiczne LG NeON2 i NeONR są w naszej stałej ofercie.

  Produkty firmy LG Solar

 • REC Alpha – ogniwa HJT to nawet 26% więcej energii.

  Grupa REC kolejny raz wprowadza do masowej sprzedaży bardzo innowacyjny produkt. Już w 2015 roku producent ten jako pierwszy zastosował technologię cięcia ogniw na pół ( half-cut ) oraz dzielony panel fotowoltaiczny (Twin-Peak). W 2018 roku do sprzedaży trafił model N-peak gdzie zastosowano innowacyjne ogniwo typu N. Teraz korzystając z poprzednich osiągnięć jako jeden z pierwszych wprowadza do sprzedaży ogniwa HJT. Najnowszy produkt REC Alpha łączy poprzednie technologie wraz z najnowszym ogniwem opartym o heterozłącza (HJT).

  Dalej
 • Fotowoltaika z agregatem prądotwórczym czyli off-grid bez akumulatora.

  Instalacje fotowoltaiczne już na dobre zagościły w polskich domach i firmach. W przeważającej większości montowane są systemy on-grid, czyli takie, które współpracują z siecią energetyczną. Przy obowiązujących przepisach, dotyczących odbioru i magazynowania energii przez operatora, jest to najbardziej efektywny kosztowo wybór. Fotowoltaika on-grid ma jednak małe wady. Jednym z ważniejszych mankamentów jest to, że gdy brakuje prądu w sieci inwertery on-grid po prostu się wyłączają. Jest to spowodowane przede wszystkim względami bezpieczeństwa ale też tym, że moc chwilową instalacji cechuje duża zmienność, zależna od warunków atmosferycznych.

  Dalej
 • REC N-Peak, moduł monokrystaliczny o maksymalnej efektywności

  Głównym celem, do którego dążą producenci ogniw fotowoltaicznych, jest wytworzenia maksymalnie dużej ilości energii z dostępnej powierzchni modułu fotowoltaicznego. Zadanie to rewelacyjnie spełnia najnowszy produkt norweskiej firmy REC, dzięki zastosowaniu ogniwa typu N, wykonanego z monokryształu. Panele REC N-Peak łączą w sobie wysoką efektywność działania z bezkonkurencyjną jakością wykonania.

  Dalej

 • Szkło solarne w zastosowaniach BIPV – nowy wymiar fotowoltaiki

  Co kryje się pod skrótem BIPV? Skrót pochodzi z języka angielskiego (Building Integrated Photovoltaics). W tłumaczeniu dosłownym to fotowoltaika zintegrowana z budynkiem. Bardziej opisowo są to elementy budynku, za pomocą, których można produkować czystą energię elektryczną, będące integralną częścią konstrukcji (takie jak szkło solarne), BIPV nie tylko wpływa pozytywnie na ostateczny wygląd budynku ale także daje sygnał otoczeniu że można w nowoczesny i czysty sposób wykorzystywać promieniowanie słoneczne do zaspokajania własnych potrzeb energetycznych. Inwestorzy instalując panele fotowoltaiczne w budynkach akcentują to że ich firma jest przyjazna środowisku.

  Dalej