Elektrownie słoneczne dla firm

Opłacalność inwestycji w fotowoltaike w firmach.

instalacja na budynku firmowym

Montaż instalacji fotowoltaicznej w firme daje możliwości wykożystania energi produkowanej ze słońca w bardziej efektywny sposób. W budynkach gdzie szczyt poboru energii występuje głównie w dzień wykorzystanie zielonej energii może sięgać nawet 90%. Jest to dużo więcej niż w instalacjach domowych gdzie współczynnik ten waha się pomiędzy 40% a 70%. Energia produkowana z paneli słonecznych jest na bierząco konsumowana przez urządzenia biurowe lub maszyny zasilane prądem. Ponadto elekrownie słneczne dla firm są tańsze o podatek VAT. Koszty instalacji można także rozliczyć jako inwestycja na potrzeby firmy i amortyzować zgodnie z przepisami podatkowymi. Czynniki te wpływają na wysoką opłacalność inwestycji w fotowoltaike do zastosowań komercyjnych. Okres zwrotu inwestycji także jest o wiele krótszy niż w przypadku mikroinstalacji domowych.

Oferując elektrownie słoneczne dla firm kierujemy się przedywszystkim jak najwyższą efektywnością. Badamy profil energetyczny przedsiembiorstwa i dopasowujemy najlepsze rozwiązania. Używamy tylko sprawdzonych i renomowanych komponetów korzystając przy tym ze sprawdzonych rozwiązań.

Profil energetyczny, uzysk.

Produkcja energii z elektrowni fotowoltaicznejPrzedstawiamy uzysk energetyczny z realnie pracującej elektrowni pv zlokalizowanej na dachu budynku. Wartość średniego natężenia promieniowania w Polsce to ok 800 W/m2. Dla uzyskania jak największej produkcji z paneli fotowoltaicznych ważne jest także usytuowanie elektrowni wgledem kierunku południowego oraz kąt nachylenia paneli. Nie bez znaczenia jest dobór komponentów. Zarówno ogniwa jak i inwerter charakteryzują się odpowiednią sprawnością, która wpływa na osiągane uzyski. Fachowe ułożenie okablowania może także podnosić efektywność inwestycji. Średnio w Polsce produkcja prądu z 1 kW instalacji PV to 980kW/h rocznie. W przygotowywanym dla inwestora projekcie sczegółowo wyliczamy prognozy produkcji oraz okres zwrotu inwestycji.

W proponowanych dla firm i instytucji instalacjach On-grid czyli podłączonych do sieci elektrycznej, energia z ogniw słonecznych wykorzystywana jest na bieżąco, jej niewykorzystany nadmiar trafia do sieci energetycznej. Dzięki dwukierunkowym licznikom całość produkcji jest sumowana. Według przepisów nowej ustawy o OZE firmy mogą korzystać z tzw. NET-METERINGU czyli bilansowania energii pobranej z sieci z oddaną w oresach półrocznych. Gdyby wynikiem tego bilansu była nadwyżka energii oddanej do sieci, operator ma obowiązek odkupienia jej po cenie hurtowej (ok 0,18 zł za kW/h). Zapraszamy do skożystania z naszego kalkuratora inwestycji.

Wsparcie i przepisy dla instalacji firmowych.

ekologiczne instalacje pvFirmy tak samo jak osoby prywatne mogą korzystać z form wsparcia dla zielonej energetyki. W tym roku startują programy dofinasowania dla energetyki nikoemisyjnej. Wachlarz możliwości poszerzają także dofinanowania do innowacyjności oraz modernizacji w przedsiębiorstwach. Ponadto do końca 2015 roku istnieje możliwość uzyskania przez firmy oddające energię do sieci świadectw pochodzenia i skorzystania z dopłat tzw. zielonych certyfikatów. Certyfikaty mają określoną wartość ok 0,20 zł za kW/h co jest dodatkowym zystkiem, który można doliczyć do ceny odkupu przez operatora energetycznego. Dla instalacji z odnawialnych źródeł energii do 40kW nie jest wymagana koncesja na sprzedaż prądu.

Proces inwestycyjny

rozpoznanie potrzeb

audyt fotowoltaiczny

projekt instalacji - oferta

podpisanie umowy

montaż instalacji pv

podłączenie do sieci

Gwarancja i serwis

gwarancja baterie fotowoltaiczneFW Instal współpracuje z renomowanymi producentami i dystrybutorami urządzeń fotowoltaicznych. Wszystkie oferowane produkty posiadają wymagane w polsce atesty i normy. W naszej ofercie paneli fotowoltaicznych znajduja się tylko te, gdze producent daje co najmniej 10 lat gwarancji na wady oraz 25 lat gwarancji na uzyski mocy. Sprzedawane inwertery pv posiadają co najmniej 5 lat gwaracji z możliwoscią wydłużenia. Jako firma instalacyjna udzielamy 3 letnej rękojmi na wszystkie wykonane prace. Współpraca z nami daje pewność że w razie kłopotów nie zostaną Państwo sami i jakiekolwiek usterki zostaną szybko usunięte.