Grupa REC kolejny raz wprowadza do masowej sprzedaży bardzo innowacyjny produkt. Już w 2015 roku producent ten jako pierwszy zastosował technologię cięcia ogniw na pół ( half-cut ) oraz dzielony panel fotowoltaiczny (Twin-Peak). W 2018 roku do sprzedaży trafił model N-peak gdzie zastosowano innowacyjne ogniwo typu N. Teraz korzystając z poprzednich osiągnięć jako jeden z pierwszych wprowadza do sprzedaży ogniwa HJT. Najnowszy produkt REC Alpha łączy poprzednie technologie wraz z najnowszym ogniwem opartym o heterozłącza (HJT).
WięcejCategory Archives: Poradnik
Fotowoltaika z agregatem prądotwórczym czyli off-grid bez akumulatora.
Instalacje fotowoltaiczne już na dobre zagościły w polskich domach i firmach. W przeważającej większości montowane są systemy on-grid, czyli takie, które współpracują z siecią energetyczną. Przy obowiązujących przepisach, dotyczących odbioru i magazynowania energii przez operatora, jest to najbardziej efektywny kosztowo wybór. Fotowoltaika on-grid ma jednak małe wady. Jednym z ważniejszych mankamentów jest to, że gdy brakuje prądu w sieci inwertery on-grid po prostu się wyłączają. Jest to spowodowane przede wszystkim względami bezpieczeństwa ale też tym, że moc chwilową instalacji cechuje duża zmienność, zależna od warunków atmosferycznych.
WięcejREC N-Peak, moduł monokrystaliczny o maksymalnej efektywności
Głównym celem, do którego dążą producenci ogniw fotowoltaicznych, jest wytworzenia maksymalnie dużej ilości energii z dostępnej powierzchni modułu fotowoltaicznego. Zadanie to rewelacyjnie spełnia najnowszy produkt norweskiej firmy REC, dzięki zastosowaniu ogniwa typu N, wykonanego z monokryształu. Panele REC N-Peak łączą w sobie wysoką efektywność działania z bezkonkurencyjną jakością wykonania.
REC TwinPeak 2 – najmocniejszy moduł polikrystaliczny na rynku
Od dłuższego czasu inwestycje w odnawialne źródła energii zmieniają oblicze rynku energetycznego na całym świecie. Dzięki fotowoltaice, czyli przełomowej formie wykorzystania promieni słonecznych, konsumenci mogą nie tylko zatroszczyć się o środowisko naturalne, ale także stworzyć samowystarczalny i oszczędny system wytwarzania energii pozyskanej ze światła słonecznego.
Fotowoltaika dla rolnika
Obserwując naszych zachodnich i południowych sąsiadów dostrzegamy w energetyce pewne trendy. Coś czego nie można nie zauważyć jadąc na wakacje i przejeżdżając przez Niemcy, Czechy czy Austrię to elektrownie fotowoltaiczne na budynkach w gospodarstwach rolnych. Gospodarstwa rolne produkujące żywność mają znaczne zapotrzebowanie na energię a ich profil zużycia jest podobny do profilu w zakładach produkcyjnych lub usługowych. Dlatego też tak chętnie rolnicy korzystają z zielonej energii, która przynosi im wymierne korzyści.