Category Archives: Technologia

Moduły fotowoltaiczne LG Solar

Koreański koncern LG od dawna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Do szerokiego zakresu oferowanych produktów dołączyły także moduły fotowoltaiczne w technologi monokrystalicznej. Producent oferuje fotowoltaikę w segmencie super premium. Sprawdźmy czy warto zaufać zapewnieniom, że moduły fotowoltaiczne LG cechują się nadzwyczajnymi zaletami. Przyjrzymy się modelom NeON2 i NeON2 Bifacial oraz NeONR także w wersjach Black i Prime.

Dlaczego warto wybrać moduły z rodziny LG NEON?

Technologia: Laboratoria firmy LG opracowały autorską technologie budowy ogniw słonecznych. W produktach NeON2 nazwa się ona CELLO i charakteryzuje się umieszczeniem 12 cieniutkich szynoprzewodów na górnej warstwie ogniwa.

budowa ogniwa LG Neon2

W nowym produkcie NeON R ogniwa wykonane są w technologii BACK CONTACT czyli wszystkie połączenia schowane są pod spód ogniwa.

ogniwo w modułach fotowoltaicznych NeonR

Firma wprowadziła także ogniwa dwustronne w technologii BiFacial, które absorbują promienie słoneczne i generują energię nawet tylną stroną modułu

obrazek ogniwa solarnego bifacial

Uzyski: Staranne wykonanie modułów fotowoltaicznych wszystkich grup produktowych oraz zastosowane w nich technologie dają podstawy sądzić, że użycie komponentów firmy LG Solar zaowocuje uzyskaniem solidnych wyników z generacji energii słonecznej. Niższa degradacja ogniw na przestrzeni czasu oraz bardzo dobre współczynniki temperaturowe dają efekty w postaci większych uzysków w okresie użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Wykres przedstawiający prace paneli fotowoltaicznych LG w ciągu pracy.

Rankingi: Panele fotowoltaiczne marki LG już od kilku lat utrzymują swoją wysoką pozycje w rankingach wydajności i niezawodności.

Ranking wydajności modułow fotowoltaicznych 2021

Wygląd: Oprócz jakości wykonania i technologii, firma chce przekonać potencjalnych klientów estetyką swoich produktów. Standardowe wersje NeON2 i NeONR cechują się stonowanym, eleganckim wyglądem. Moduły produkowane są także w wersji Full Black (NeON2 Black i NeONR Prime) czyli całe czarne. Wykonanie takie nadaje budynkom nowoczesnego wyglądu oraz harmonizuje fotowoltaikę z otoczeniem.

Gwarancja: Koreański producent, jak przystało na markę Premium, oferuje wydłużoną gwarancje produktową do 25 lat, jak również gwarancje na wydajność po 25 latach na wysokim poziomie 90,08% mocy znamionowej.

Wykres gwaracji na przestrzeni lat

Panele fotowoltaiczne LG NeON2 i NeONR są w naszej stałej ofercie.

Produkty firmy LG Solar

Fotowoltaika z agregatem prądotwórczym czyli off-grid bez akumulatora.

Instalacje fotowoltaiczne już na dobre zagościły w polskich domach i firmach. W przeważającej większości montowane są systemy on-grid, czyli takie, które współpracują z siecią energetyczną. Przy obowiązujących przepisach, dotyczących odbioru i magazynowania energii przez operatora, jest to najbardziej efektywny kosztowo wybór. Fotowoltaika on-grid ma jednak małe wady. Jednym z ważniejszych mankamentów jest to, że gdy brakuje prądu w sieci inwertery on-grid po prostu się wyłączają. Jest to spowodowane przede wszystkim względami bezpieczeństwa ale też tym, że moc chwilową instalacji cechuje duża zmienność, zależna od warunków atmosferycznych.

Więcej

Szkło solarne w zastosowaniach BIPV – nowy wymiar fotowoltaiki

Co kryje się pod skrótem BIPV? Skrót pochodzi z języka angielskiego (Building Integrated Photovoltaics). W tłumaczeniu dosłownym to fotowoltaika zintegrowana z budynkiem. Bardziej opisowo są to elementy budynku, za pomocą, których można produkować czystą energię elektryczną, będące integralną częścią konstrukcji (takie jak szkło solarne), BIPV nie tylko wpływa pozytywnie na ostateczny wygląd budynku ale także daje sygnał otoczeniu że można w nowoczesny i czysty sposób wykorzystywać promieniowanie słoneczne do zaspokajania własnych potrzeb energetycznych. Inwestorzy instalując panele fotowoltaiczne w budynkach akcentują to że ich firma jest przyjazna środowisku.

Więcej

Fotowoltaika do ogrzewania wody użytkowej

Czystą energię ze słońca można wykorzystywać na różne sposoby. Jeden z nich,  czyli ogrzewanie wody użytkowej przy pomocy kolektorów słonecznych, jest już powszechnie znany i licznie zagościł w polskich domach. Teraz czas na jeszcze efektywniejszy sposób czerpania energii ze słońca. Mowa tu o panelach fotowoltaicznych.  Zamieniają one promienie słoneczne na czystą energię elektryczną. Więcej

Głośność powietrznej pompy ciepła – VIDEO

Jednym z mitów powielanych na temat powietrznych pomp ciepła jest ten, że urządzenia te pracują głośno i generują nieprzyjemny hałas. Sama sprężarka oraz wentylatory nie są urządzeniami bezgłośnymi, dlatego postanowiliśmy znaleźć odpowiedzi na kilka najczęściej pojawiających się pytań. Czy generowany hałas wyróżnia się spośród dźwięków generowanych przez otoczenie? Czy praca pompy ciepła w nocy przeszkadza podczas snu? Sprawdziliśmy to na zainstalowanej powietrznej pompie ciepła.

Więcej