Elastyczny magazyn energii LG RESU FLEX

Aktualności Technologia
Magazyn energii RESU FLEX na ścianie w domu

Koreański potentat firma LG Energy Solution wprowadza na rynek produkt z dziedziny magazynowania energii elektrycznej. Odpowiadając na coraz większe zainteresowanie konsumentów w segmencie domowych magazynów energii prezentuje produkt cechujący się dużą elastycznością. Producent wychodzi przed szereg także w kwestii estetyki. Nowe magazyny energii mają innowacyjny wygląd i wyróżniają się na tle konkurencji.     

RESU FLEX w liczbach

Bateryjny magazyn energii składa się z dwóch głównych komponentów, jednostki sterującej (BPU; Battery Protection Unit) i co najmniej dwóch modułów akumulatorowych (BMA; Battery Module Assembly). Każdy moduł akumulatorowy ma pojemność 4,3 kWh i może być użytkowany w zależności od potrzeb poprzez rozbudowę od 2 do 4 modułów akumulatorowych. Przy maksymalnej wartości całkowita pojemność jednego systemu wynosi 17,2 kWh. Można też łączyć baterie szeregowo zwiększając całkowita pojemność zmagazynowanej energii do 34,4 kWh. W pełni rozbudowanej wersji systemu RESU FLEX cztery moduły akumulatorowe są połączone szeregowo, i osiągają napięcie od 384  do 531,2 V. Technologia wysokonapięciowa niweluje straty, dlatego też magazyn ten cechuje się bardzo wysoką sprawnością. Baterie można powiększyć o kolejne moduły nawet do trzech lat od uruchomienia

Magazyn energii na ścianie stojący magazyn energii

Nowy pomysł na domowy magazyn energii 

Kluczowa cechą nowego produktu LG Energy Solution jest niewielka głębokość ogniw 14,8 cm. co umożliwia powieszenie baterii i sterownika płasko na ścianie. Istnieje także możliwość tradycyjnego montażu podłogowego. Tym sposobem firma odpowiedział na potrzeby klientów dotyczące ergonomicznego, łatwego i estetycznego umiejscowienia magazynu. Możliwość instalacji w 36 różnych kombinacjach daje ogromną elastyczność co zostawia konkurencje daleko w tyle. 

Bezpieczne ogniwa LG 

Dział R&D w LG Energy Solution opracował specjalne ogniwa akumulatorowe JS1 oparte na technologii NMC, które charakteryzują się dużą gęstością energii i zostały przetestowane pod względem bezpieczeństwa zgodnie z normą UL9540A. W zestawie znajdują się także wbudowane automatyczne zabezpieczenia DC.  Magazyn można instalować wewnątrz i na zewnątrz budynku i bezpiecznie użytkować w temperaturach od -10 do 50 °C.

Kompatybilność z inwerterami hybrydowymi

Magazyn energii LG RESU FLEX jest kompatybilny z inwerterami hybrydowymi wiodących na rynku marek. W układach z falownikami 3-fazowymi można wybierać z pośród:

 • Fronius Symo Gen24
 • GoodWe ET 
 • Kostal Pleticore PLUS
 • SMA STP Smart Energy 

Jeśli chodzi o użytkowanie jednofazowe baterie te współpracują z 

 • Fronius Primo GEN24
 • SMA Sunny Boy Storage 

Baterie pracują z siecią energetyczną oraz  wytrzymują  przeciążenia w pracy w trybie zasilania awaryjnego BACKUP

Monitorowanie RESU FLEX Online

Dołączona aplikacja RESU Monitor daje możliwość rejestracji i monitorowania urządzenia online, umożliwia ona instalatorom i właścicielom systemów podglądanie pracy i stanu systemu, przeprowadzanie aktualizacji i zarządzanie informacjami związanymi z gwarancją. Każdy domowy system magazynowania jest podłączony i zarejestrowany u producenta podczas instalacji i uruchomienia. Dane te stanowią część polityki gwarancyjnej, dzięki której właściciele systemów mogą liczyć na 10 letnią gwarancję. Oprócz monitorowania stanu systemu można sprawdzić stan komunikacji i bezpieczeństwo akumulatora, wykonać aktualizacje lub poprosić o wsparcie  techniczne serwis producenta.

Podsumowanie

 • Modułowy magazyn energii dla falowników hybrydowych 3 fazowych i 1-fazowych
 • Dostępny w pojemnościach magazynowania 8,6 kWh, 12,9 kWh, 17,2 kWh
 • Możliwość rozbudowy z 2 do 4 modułów akumulatorowych 
 • Kompatybilny z falownikami hybrydowymi Kostal, Fronius, SMA, i GoodWe
 • Możliwość montażu na podłodze lub powieszenia ścianie w 36 różnych kombinacjach

Prezentacja

Montaż domowych magazynów energii

Firma FW Instal jako certyfikowany wykonawca instalacji magazynowania energii posiada w swojej ofercie dobór, dostawę oraz montaż baterii LG RESU FLEX. Po przeprowadzonej instalacji systemu zajmujemy się także monitorowaniem i serwisem Państwa inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem magazynów energii. Magazyny energii ceny